Боржава альтернативна

06/30/10
Подорожі

г.Стій

— «Диви які кольорові,
певно словаки»
©народна творчість

Світлини
Світлини Хвві

Intro

Ще з тих часів як я вперше попав на Боржаву, манить вона мене кожного року. І цей рік був не виняток. Зі всіх гірських походів які я їздив, цей маршрут є найкоротший, але для мене найбільш важкий. Тим не менше це найкрасивіший гірський вело маршрут, по якому я їздив.
Посеред тижня запропонував людиськам два маршрути, класичний, яким вже я і ще пару чоловік їздили двічі і альтернативний. Підписалось 8 чоловік, куди будемо їхати мали вирішити на місці.

До світла

Їхали в неділю. Тому в суботу я автом завіз сімейство і велосипед в Сваляву. Файно виспався, цілих 8 годин, запхав в себе троха їжі і поїхав на вокзал м.Сваляви. Сів в електричку і вже за 50 хв. був у Воловці.

Воловець

Поки їхав в джалізовому хробаку, то у Вовчому, кінцевий пункт нашого маршруту на повну світило сонце. “Файно є” – подумав я. Але вже “за поворотом” все було затягнуто сірою мрякою. У Воловці все сіре і дощ моросить прямо в писок.
За 10 хв. при повзла Мукачівка з невиспаною братією зі Львова. Останні дриги і ми вже йдемо догори.

Перший спуск

Трав’яний горбик береться відносно легко. Троха спуску і починаються веселощі. Болота море. Капці прилипають до підлоги. Колеса забиваються. Весело.

Карпатське болото

Карпатське болото

Але то було не довго. Після болота починається основний набір висоти, де ми і перекусили трошка.
Я дістав свого ДЖЕПЕСА і сказав що йдемо по треку, всі поржали. А Хвві запевнив, що закритими очима маршрут пройде.

Перекус

Так ми піднімались в туманну хмару. Дощу не було жодного разу, але від того туману все робиться вологим. А туман все густіший і густіший. І видимість вже не більш як 10 м. І ти їдеш/ідеш в нікуди.

В туман

Ось джерело. А це значить що підйом лісом завершився і ми виходимо на хребет. І зараз буде стара сироварня і перший чудовий краєвид.
Силует сироварню ледве вдалось розгледіти, краєвиди не вдалось. Вирішили йти не траверсом Плаю, а через Плай. Хвві каже так буде швидше і там заліковий спуск. Так і робимо.

Сироварня

Долаємо підйом. І вже бачимо всякі метеорологічні гаджети. Тут перекус і утеплення. Якщо стояти і ще й дме вітер то троха холодно робиться. Зробили діла і вйо. Минаємо метеостанцію, пса, і починається “шальоний даунхіл” (с), пару разів боюсь, але все обійшлось. Місцевість не знайома, і це насторожує, а Хвві каже все правильно. Ну раз ти з закритими очима маршрут проходиш то йдемо. Вже починається підйом, і я розумію, що щось не те.

Метеостанція

Дивлюсь в свій ЖПС, і розумію що ми майже на г. Томнатик, і відхилились від свого курсу градусів на 100 вправо. Троха кіпішу і ми чимчикуємо назад на Плай.
Тут ми розуміємо що при всьому бажанні на мукачівку вже не встигаємо, оскільки на годиннику вже 3тя година дня, а нам ше пензлювати і пензлювати. ТА і навіть на наступний потяг часу в притик. Двоє парубків хочуть по швидше до Львова і вертаються звідси у Воловець. А ми рушаємо далі, вже правильним шляхом.
Взагалі Боржава в плані орієнтування проста як два пальці. Але в режимі невидимості, можна де хоч з блудити.

Підйом

Трішки даунхілу і ми вже на полонині між Плаєм і Великим верхом. Починаємо підйом на траверс Великого Верху. Цей підйом був найскладнішим для мене завжди. А на цей раз дався відносно легко. Можливо це пов’язано з тим, що видимість максимум метрів 15, і ти не усвідомлюєш наскільки ти маленький і нікчемний для цих гір, відповідно психологічно легко, крім крутого обриву в туман по правий борт :).

Траверс Веикого Верху

На траверсі ВВ сірий туман часом ставав білим. Коли сонце світило файно. Вийшли на хребет і в Хвві сталось ТО. Замінив задні гальмівні колодки. Валимо далі , по хребті. Місцями сильний вітер, то тікаєш за горба.

Ремонт

Часом бачиш, що тут хребет настільки вузький, що тікати просто нема куди.

Хребет

А часом вітер тішить нас віконечками просвіту, щоб ми могли узріти ту красу за якою приїхали.

Ловить просвіт

Ловимо ті просвіти на камери, хто зна, що буде далі.

Боржавський краєвид

Боржавський краєвид

Боржавський краєвид

А ось вже видно Стій з його стовпом. Ще кілька ривків і ми вже на Стойові.

Стій

Вперше в житті бачу хмари нижче землі на котрій стою. Заворожує. Розумію що варто було йти і блудити в тумані.

Вершки

Таке цікаве явище, по один бік хребта туман і хмари, а по інший бік чисто, і світить сонце. Інший світ, розділений клькома сотнями метрів. І нам туди де тепло, і це тішить.

Перекус

Піджераємо червоної квасолі для реактивної тяги, знимкуємось на фоні стовпа, і вйо каменюками до низу.

Групен фото

Василько ясно шо не міг без снейкбайта, поки він клеїться, ми з кумом вирішуємо чи їдемо з і всіма класикою, чи незнаною для нас альтернативою.

Ремонт

Другий варіянт переважив. Якщо раніше трек був мальований і ходжений і їжджений, то звідси це був віртуально мальований по знимках гугил ирс. А по тих знимках віртуально легко малювати, а як промажеш в реалі то буде ой як тєжко, тому кожні 200 метрів перевіряю чи прально їдемо. Доречі якраз той район дуже файно зафотканий, і видко всі дороги, але близько 3-4 км маршрут пролягає якраз там де фігова якість знимки і ніц не видно. То мене насторожувало. І не дарма. Бо все що було гарно сфоткано збігалось з дорогами вказаними на генштабівці, а як тільки ми в’їхали в квадрат що був погано зазнимкований, дорога стала зовсім не такою як на генштабівці, але слава богу вернулась в правильне русло. Бо я вже трішки переживав.

траверс Стоя

Тут ми розділились.

на траверсі

І ось ми в двох їдемо до військової частини. Трішки знимкуємо і вйо далі донизу.

Військова частина

Спуск лише частково нагадує класичний, а так майже без каміння і з прямим відрізками. Їдемо по трьох слідах від кросових мотиків.

Спуск

Так ми добираємось до ріки Головчак.

Головчак

Вона вирізала собі русло в горі а лісовози тим користуються. Накидали каменів і стовбурів прямо в ріку і вийшла дорога.

Головчак

Було пару бродів.

Брід

І ми доїхали до ріки Боржава.Звідти починаються села, і відносно рівниний 30 кілометровий кусень до Сваляви.

Березники

Неділя, всі селяни на дворі, і до них приїхав цирк, коні педальні. Їдемо тими глухими селами, то ті що далі від траси, і так не дуже приємно, бо відчуваєш на собі десятки поглядів. Ниці погляди від парубків, хтиві від дівчат, здивовані від бабусів. Дітвора зустрічає нас так як в старих фільмах дітвора зустрічала автівки. Всі думають що ми іноземці і кричать нам в слід не то словацькою, не то мадярською. Махають нам руками, і дуже тішаться коли ми махаємо у відповідь. Мені навіть махала маленька дівчинка, як сиділа у візку. Не раз чується, “то певно словаки”, а я їм у відповідь, закарпатською, “а кілько тут, до СвАляви”, наголос на А. Розгублюються, і лише за секунд 30 дають відповідь.

захід

Вибрались на трасу, тут спокійніше. Їдемо в сторону заходу. І кожен пагорб кожен поворот, відкриває нам різні заходи сонця, я нарахував 6 за той вечір. В якось мені так файно їхалось, теплий день, тиша, тільки часом цвіркуни і жаби чуються. Автівок майже нема. Прекрасний захід сонця на горизонті, який знизу підсвічує силуети. Так би їхав і їхав.

захід

І ось хатина з родиною, теплий душ і запашна вечеря. Мої дівчатка, яких не бачив цілий день і дуже скучив. “Файно є”, подумав я потягуючи пиво, і дивлячись як сонце остаточно закотилось за горизонт, складений з гір.
Чи поїду ще? Обов’язково!!! Коли?

Сторіночка велогіка:

Відстань від дверей до дверей: 65.59 км
Час крутіння педалів: 06:57 год:хв
Середня шаидкість: 9.4 км/год
Максимальна швидкість: 44.2 км/год


18 коментарів

 • Alex 07:48 – 06/30/10

  цікаво коли на Стою були?

  я щось вже триччі бував на Боржаві – хочу щось інше

 • Dyak 08:09 – 06/30/10

  [quote name=”Alex”]цікаво коли на Стою були?
  [/quote]
  в шостій годині були

  [quote name=”Alex”]
  я щось вже триччі бував на Боржаві – хочу щось інше[/quote]

  аналогічно :)

 • vovsad 08:24 – 06/30/10

  Кльова розповідь і знимки

 • Serjart 09:19 – 06/30/10

  Ну як зажди оху**но! :D Похід вийшов явно на славу. Особливо мене порадували знімки.

 • kobi 09:20 – 06/30/10

  Ой, як же файно )

  Я на Боржаву хіба пішком ходив і дуже мрію поїхати туда ровером… Тіко самому досвіду не вистачає, от би хто мене наступного разу туда взяв за компанію ))

 • Butcher 09:29 – 06/30/10

  Вар”Єти :-)

 • Dyak 10:19 – 06/30/10

  Дяки.

  2Kobi, буду мати на увазі )

 • Роман 10:30 – 06/30/10

  Фотки дуже гарні!

 • Dyak 10:34 – 06/30/10

  дяки

 • усамич 11:16 – 06/30/10

  треба викласти фотки поламаної віськи, яка мене зупинила від цього дійства. думаю що десь за 3-4 тижні з”їжджу туди, можна й кобі взяти зі собою :-)

 • backpacker_ua 20:54 – 06/30/10

  ех, теж би хотілося так катнутися, але я ще надто зелений та й ровера власного не маю, а позичений щось підскрипує

  проте он вчора зранку катнувся в Епіцентр і назад + на роботу туди і назад = мабуть 40-42км усього

 • Dyak 21:01 – 06/30/10

  ну файно,пора б вже вкупити свого ;)

 • backpacker_ua 21:23 – 06/30/10

  [quote name=”Dyak”]ну файно,пора б вже вкупити свого ;)[/quote]

  що порадиш у діапазоні 3-5к грн?

 • Dyak 21:27 – 06/30/10

  ой то тяжко радити, тре йти в гамазин і обирати.

  Думаю що в гори їздетемиш не часто тому я брадив брати гібрида з 28″ колесами.

  Але всерівно тако радити то не діло.
  Зайди в команчеро, скажи хлопцям що від мене, а вони підберуть і порадять так щоб файно було. Мо і знижечку яку дадуть :)

 • backpacker_ua 21:34 – 06/30/10

  сенкс, будєм імєть ввіду :)

 • fuxx 18:03 – 06/30/10

  Судячи з усього файна поїздка була.

  А от вище хмар декілька раз попадав брат влітку на Драгобраті

 • Dyak 18:10 – 06/30/10

  файна на всі 100

 • алекс 20:29 – 06/30/10

  шкода що напередодні вночі наламав дров з перекидками, відповідно їхати не було як, шкода до файна кумпанія зібралась….і яка різниця який раз ти на Боржаві, вона кожного разу щось нове може відкрити ;-)

Залишити відповідь

Автор *

E-mail *

URL

Коментар *