Санкт – Петербург, день 3
![Петропавлівська фортеця Петропавлівська фортеця](http://lh6.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYdEbx6egI/AAAAAAAAIIY/qmyMNNAO_qE/s800/IMG_7399.jpg)
День 1-ий, Санкт-Петербург, Петергоф, Аврора
День 2-ий, Фонтанка, Ісакієвський собор, Адміралтійський сад, Двірцева площа, Спас на крові, Марсове поле
Ніч Біла, Розвідні мости, нічний Санкт – Петербург
День 3-ий, Петропавлівська фортеця, стрілка Василівського острова
День 4-ий, Пушкін, Військово-морський музей, Кунст-Камера
Петропавлівська фортеця, стрілка Василівського острова
Продовжую набридати звітами про таке відносно молоде місто. Запевняю лишилось трішки.
Ранок був пізнім. Вийшли коло 2-ої години дня. Сьогодні їдемо на Петропавлівську фортецю. Метро, вертіння мапи і ось ми на мості, що веде до фортеці, туристів просто море. Автобуси туди-сюди. Вхід у фортецю безкоштовний, але на території фортеці, є багато різних експозицій, вартість на які коливається від 7 до 15 доларів з людини. Як на мене троха забагато. Центральна площа фортеці. Всі пробують якось вмістити шпиль собору (висота 122 м), в свої об'єктиви, що не так легко. Як вони його таким довгим зробили, а саме головне для чого. Впихаємо собор у наш об'єктив, і йдемо далі.
![Петропавлівська фортеця Петропавлівська фортеця](http://lh6.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYdKDfrZaI/AAAAAAAAIIk/eAiS-U7bkAY/s400/IMG_7405.jpg)
Обходимо трішки поміж будиночками і вирішуємо прогулятись по даху бастіонів. Платимо за вхід, і йдемо. Відкривається досить непоганий вигляд. Повільно прогулюємось дахом, паралельно знимкучи краєвиди. Хороша погода це добре.
![Петропавлівська фортця Петропавлівська фортця](http://lh3.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYdThRu8JI/AAAAAAAAIIw/llfb1yfPJwQ/s400/IMG_7412.jpg)
І це видно, оскільки з даху відкривається краєвид на пляж де багато людей, часом у дуже кумедних позах. Робимо пару панорамок і йдемо до гармат. З однієї з них, кожного дня, о півдні робиться залп.
![Гармати Гармати](http://lh5.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYddEUGP7I/AAAAAAAAIJE/2N33IDRJWvE/s400/IMG_7435.jpg)
Звичайно ми вирішили піти до водички, від якої тягне прохолодою.
![Берег петропавлівської фортеці Берег петропавлівської фортеці](http://lh4.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYdzU4IdLI/AAAAAAAAIJk/x5riBxO7FkE/s400/IMG_7449_1.jpg)
Присіли. З'їли по яблуку. Сиділи довго, відпочивали, фоткались. Потім пішли на пірс. На виході з пірсу, кльовий щит, з переліком заборон, які зображені за допомогою кумедних чоловічків. Пам'ятайте, будете йти в Петропавлівську фортецю, лишайте лижі і купальники вдома, там не можна на них возитись в купальниках.
![Щит Щит](http://lh3.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYeAHlgomI/AAAAAAAAIKA/0-jySK8VkfU/s400/IMG_7459.jpg)
Далі ми покинули фортецю і прогулялись околицями. Попрямували на стрілку Василівського острова, де стоять стовби, є військово-морський музей, та кунст камера. По дорозі роздивлялись, краєвиди, кораблики, мости. Взагалі, саме гуляння по Петербургу, це вже незабутьня подорож, фасади, канали, кораблики, будиночки, ну все, атмосфера, і це все просто не описати, потрібно просто прогулятись.
![Вихід з пірсу Вихід з пірсу](http://lh6.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYd-gVVesI/AAAAAAAAIJ8/DlHRV_gsAUw/s400/IMG_7457_1.jpg)
На стрілці було дуже багато веселих випускниць і випускників. В цих людей на лобі написано, що вони думають, що якщо вже випуск то все свобода, життя на волі, і тепер на все пофік. Роки через 2 вони зрозуміють, що свобода в них закінчилась з випускним ))).
![Спуск до води Спуск до води](http://lh4.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYecqszNUI/AAAAAAAAILM/drPodAZHszQ/s400/IMG_7506_1.jpg)
В петербурзі нам дуже сподобалось робити дві речі. Валятися на траві коло мідного вершника, навпроти Ісакієвського собору. Ми там лежали щодня під час перебування в Спб. І дуже нам подобалось знаходити, якийсь прихований спуск до каналу, спускатись туди, сідати на сходинки коло самої води, діставати якогось смаколика з броцака, і насолоджуватись.
![Кохана Кохана](http://lh3.ggpht.com/_LC20RxkzUDo/SmYeiPcca3I/AAAAAAAAILU/UL2j_cNwKJw/s400/IMG_7519.jpg)
Цей день був чудовим.
Julia 09:39 – 07/22/09
Яка краса… мені важко описати всі фотки, я роззявила рота і просто передивляюсь їх по декілька раз, але ваші нозі з колекції – це просто бомба! Дуже класно получились)))
chrishoneybee 15:23 – 07/22/09
найбільше мені сподобався абзац про місце на яке ви приходили щодня і про східці біля каналів…
як не дивно, з подорожей запамятовується зовсім не те, про що можна прочитати в путівнику, а ось такі прості життєйські речі.. несподівані знахідки і відкриття :-)
..а атмосферу тобі таки вдалося передати. Я б сказала – ФАЙНЕЗНО!
dyak 16:29 – 07/22/09
ага, нас чомусь так і тягнуло на ту траву, і на сходинки, і булдо там так приємно…. От ше ніяк останню частину не можу домучити.